A A A

Etykiety i nalepki 3D

Etykiety
Drukowane są na produkcyjnej maszynie Xerox iGen3 (kolory CMYK) na papierze samoprzylepnym lub na folii samoprzylepnej białej. Możliwość laminowania folią matową, naklejania na podkład magnetyczny oraz nadania wypukłości przez wylanie żywicy poliuretanowej (nalepki 3D). Etykiety mogą mieć dowolne kształty i wymiary. Ograniczenia wymiarów zawarte są w kalkulatorze. Samoprzylepne etykiety z folii są odporne na wilgoć i promieniowanie UV. Etykiety wyodrębniane są z pełnego arkusza za pomocą nacinania laserowego lub cięcia ploterowego. Otrzymują Państwo cały arkusz z naciętymi kształtami etykiet które można pojedynczo odklejać. W przypadku etykiet na podkładzie magnetycznym otrzymują państwo wycięte etykiety.

Nalepki 3D
Wylana na powierzchnię kolorowej, samoprzylepnej etykiety przezroczysta, poliuretanowa żywica nadaje jej niepowtarzalny, luksusowy, trójwymiarowy wygląd oraz zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi. Nalepki 3D są odporne na wilgoć, promieniowanie UV a także na uszkodzenia mechaniczne. Idealnie nadają się jako znaki firmowe dla wszelkiego rodzaju produktów: komputerów, samochodów, mebli, sprzętu elektronicznego, agd itp.

Podkład magnetyczny
Folia magnetyczna jest to namagnesowane elastyczne tworzywo sztuczne, które przylega do powierzchni metalowych (np. lodówka, samochody, metalowe tablice itp.). Etykiety na podkładzie magnetycznym to doskonałe gadżety reklamowe, jak również materiały informacyjne i ekspozycyjne. Istotną zaletą w stosunku do materiałów samoprzylepnych, jest możliwość wielokrotnego ich "przyklejania" i "odklejania" bez uszkodzenia. UWAGA !!! W przypadku skrajnie niskich lub wysokich temperatur zaleca się codzienne zdejmowanie grafiki z karoserii samochodu w celu oczyszczenia powierzchni. Zakres temperatur stosowania: od -40 C do +70C.

Uwagi:
Na krawędzi cięcia folia magnetyczna ulega minimalnemu spęcznieniu - powierzchnia unosi się lekko do góry. Przy cięciu etykiet z iGen na krawędzi cięcia toner minimalnie odpryskuje - etykieta ma delikatną, białą obwódkę - widoczne to jest, gdy ciemna apla dochodzi do krawędzi cięcia.

Etykiety nielaminowane, bez podkładu magnetycznego nacinane są laserowo. Wszystkie pozostałe nacinane i wycinane są za pomocą plotera tnącego.

Etykiety i nalepki 3D należy naklejać na gładkich i odtłuszczonych powierzchniach. Minimalna temperatura otoczenia w jakiej można naklejać etykiety i nalepki 3D wynosi 17ºC.

W przypadku zastosowań, gdzie etykiety narażone są na uszkodzenia lub ścieranie powierzchni nie zlalecamy druku na folii bez uszlachetniania.